• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zimowy nr biuletynu sprawy beatyf. Sł. Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski”. Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  „Wśród wielu tematów poruszanych przez kaznodziejów w czasie misji i rekolekcji, które pomagały dawniej słuchaczom w ich osobistym nawróceniu, były także kazania związane z eschatologią. Nie pomijał ich w swoim przepowiadaniu także Sługa Boży o. Bernard Łubieński.

  Dlatego też w tym numerze „Apostoła Polski” zamieszczamy szkic jego kazania o piekle, poprzedzony krótkim komentarzem. Co prawda tekst tego kazania może dzisiaj budzić wiele zastrzeżeń, jednak mimo upływu lat, także w naszych czasach, może służyć jako materiał do rozmyślania o prawdzie wiecznej, jaką jest piekło, a o której najczęściej i najchętniej się dzisiaj zapomina.

  O życiu o. Bernarda mówi także świadectwo jednego z jego współbraci zakonnych. Tradycyjnie zamieszczamy też kolejne prośby i podziękowania za otrzymane łaski. Niech dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu pomoże nam później być świadkami Chrystusowego zmartwychwstania.”

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33 – 170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij