• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zespół Misyjny Wschód: nowa strona internetowa

  Zespół Misyjny Wschód – grupa redemptorystów i osób świeckich oddająca od 26 lat się ewangelizacji krajów za naszą wschodnią granicą – posiada nową stronę internetową. Adres strony pozostaje ten sam, zapraszamy do odwiedzania, zapoznawania się działalnością Zespołu oraz dołączenia. Zespół ciągle czeka na nowych Współpracowników!

  Strona internetowa: zmwschod.redemptor.pl

  Zespół Misyjny Wschód istnieje od 1991 roku i działa przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Jego członkami oprócz zakonników są osoby świeckie, które stanowią w Zespole znaczną większość, np. nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, studenci, uczniowie szkół średnich, itd. Zasadniczym celem Zespołu jest pomoc parafiom katolickim na terenie byłego ZSRR. Przejawia się ona szczególnie w organizowaniu, wspieraniu i prowadzeniu rekolekcji, głównie dla dzieci i młodzieży. Są to zazwyczaj tygodniowe rekolekcje typu oazowego. Zespół przeprowadził wiele serii rekolekcji w takich krajach, jak: Białoruś, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rosja, Ukraina, pomagając w pracy duszpasterskiej kapłanom tam pracującym. W czasie rekolekcji, które swoim stylem przypominają formę polskich „półkolonii”, prowadzone są katechezy, odbywają się wspólne Eucharystie i modlitwy, organizowane są zabawy. Dzieci, uczestnicząc w tego typu spotkaniach, cieszą się z tego że ktoś o nich pamięta, że ktoś chce z nimi spędzić wspólnie wakacyjny czas. Zawsze z radością oczekują na kolejny przyjazd.

  W skład Zespołu wchodzi kilkunastu redemptorystów i kilkadziesiąt osób świeckich. Zespół utrzymuje się z dobrowolnych ofiar składanych przez darczyńców oraz z darów serca przekazywanych przez wiernych podczas tzw. niedzieli misyjnych, będących okazją do podzielenia się doświadczeniami nabytymi na rekolekcjach.

  Zespół Misyjny WSCHÓD, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów, tel. 014 / 632-72-00, zmwschod@redemptor.pl

  Fanpage ZM Wschód na Facebooku

  WIĘCEJ: 52. Ogólnopolski Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”

  Udostępnij