• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wiosenny numer Rodziny Odkupiciela, biuletynu WSD Redemptorystów w Tuchowie

  „Rodzina Odkupiciela” to wydawany od wielu lat biuletyn Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie.  W tym roku ukazał się jego pierwszy, a w sumie już 77-ty numer. Redakcji gratulujemy i zachęcamy do lektury – numer dostępny jest we wszystkich parafiach i kościołach redemptorystów w Polsce. Sukcesywnie zamieszczać będziemy na naszej stronie także niektóre z artykułów.

  Tytuł „Bogaci Słowem” nawiązuje do pracy redemptorystów, którzy Słowem Boga żyją i dzielą się nim na różnych płaszczyznach i w różnego rodzaju pracy. Br. dk. Łukasz Baran CSsR pisze o doświadczeniu głoszenia słowa podczas praktyk wielkopostnych. Br. Łukasz Vetter CSsR dzieli się przeżyciami z praktyki w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – spektrum posług jest tak szerokie, iż można nazwać to „misją nieustanną”. O. Grzegorz Woś CSsR opisuje głoszenie poprzez fale Radia Maryja.

  Podstawa głoszenia synów św. Alfonsa a więc misje ludowe i rekolekcje – rewelacyjny artykuł o. Jana Ćwikowskiego CSsR.

  Głoszenie słowa, to przecież także praca codzienna, duszpasterska – tu ciekawy wywiad z o. Michałem Reinke CSsR, proboszczem w Lubaszowej. Do tego także nawiązuje artykuł z działu „Duchowość”, czyli o. prof. Ryszard Hajduk CSsR  – „O pasterzach pachnących owcami”. Boży szaleniec, to ten, który dla ludzi i Boga się spalił, a więc jest także o św. Janie Neumannie w artykule o. Łukasza Drożaka CSsR.

  W numerze jest jak zawsze także miesjce na artykuł Cenntrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów oraz wywiad z „pierwszą damą prowincji” 🙂 czyli Mamą O. Prowincjała Janusza Soka CSsR.

  br. Aleksander Ćwik CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  Poprzednie numery pisma są dostępne online na stronie internetowej naszego seminarium.

  Zamówienie i prenumerata: dowolna ofiara przekazem pocztowym na adres: Redakcja Rodziny Odkupiciela, ul Wysoka 1, 33-170 Tuchów, tel. +48 14 632 7200

  Udostępnij