• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Matka Boża Nieustającej Pomocy
 • Menu

  Więźniom głosić wolność – studenci z Torunia prowadzili kurs Alpha w zakładzie karnym

  „Duch Pański posłał mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność” – te słowa Ewangelii, a jednocześnie z serca redemptorystowskiej duchowości, studenci z Duszpasterstwa Akademickiego św. Józefa z Torunia wzięli sobie mocno do serca i udali się właśnie do więzienia, by tam prowadzić kurs Alpha dla więźniów.

  4 stycznia 2018 r. Duszpasterstwo Akademickie św. Józefa z Torunia wraz ze wspólnotą z Lubicza zorganizowało koncert kolęd w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu zapraszając osadzonych na kurs Alpha. Takim oto sposobem na kurs zapisało się ok. trzydziestu z nich.

  Tydzień później, 11 stycznia, odbyło się pierwsze spotkanie kursu Alpha w więzieniu. Obecnie przed nami ostatnie spotkanie pierwszej edycji kursu Alpha. Do osadzonych jeździmy w każdy czwartek głosić im żywego Jezusa Chrystusa!

  Z tygodnia na tydzień obserwujemy zmianę naszych osadzonych. Są oni dla nas doskonałym przykładem, że Bóg zsyłając Jezusa na świat pragnie aby każdy, nawet ten który żyje w zamknięciu doświadczył Jego ogromnej miłości. Dziękujemy Bogu, że zrodził w nas pragnienie głoszenia Jego Słowa w więzieniu!

  Pierwsza edycja kursu Alpha powoli dobiega końca. Jednak już wkróce ruszamy z kolejną edycją, w której część osadzonych będzie służyło razem z nami jako głoszący!

  Kornelia Paszak, DA Św. Józefa, Toruń; fot. własne i IPN

  Udostępnij