• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  W spotkaniu misjonarzy miłosierdzia z papieżem uczestniczą także redemptoryści, w tym z Polski

  Misjonarze miłosierdzia przybyli do Rzymu, by wziąć udział w swoim spotkaniu w dwa lata po ustanowieniu ich przez papieża Franciszka w czasie Jubileuszu Miłosierdzia w 2016 r. Są wśród nich także redemptoryści, w tym z Polski. Spotkanie organizuje Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji w dniach 8-11 kwietnia. 2018 r.

  550 misjonarzy z wszystkich kontynentu przybyło, by uczestniczyć w katechezach, świadectwach pracy duszpasterskiej oraz celebracji sakramentu pojednania, który jest głównym ich zadaniem powierzonym przez papieża. Spotkanie pomoże także w integracji i podtrzymywaniu kontaktów – wszystkich na świecie jest ich obecnie 897.

  Głównym wydarzeniem będzie Msza św. w bazylice św. Piotra koncelebrowana z Ojcem Świętym we wtorek, 10 kwietnia oraz audiencja papieska w Pałacu Apostolskim. Spotkają się także dzień wcześniej na Uniwersytecie Laterańskim na wykładzie kard. Roberta Saraha, Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nt. „Pojednanie: sakrament miłosierdzia”. Następnie będzie czas na świadectwa oraz modlitwę w grupach językowych w różnych kościołach Rzymu.

  W spotkaniu uczestniczy 16 redemptorystów misjonarzy miłosierdzia. Z Polski są to o. Paweł Drobot CSsR z Krakowa i o. Maciej Ziębiec CSsR z Torunia. Oprócz nich w Polsce posługę pełni także o. Ireneusz Byczkiewicz CSsR z Krakowa.

  WIĘCEJ: Rzym: misjonarze miłosierdzia posłani

  WIĘCEJ: Redemptoryści – misjonarze miłosierdzia

  WIĘCEJ: Lista redemptorystów misjonarzy miłosierdzia w Europie

  za: scala.news; fot. L’Osservatore Romano 2016

  Udostępnij