• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Świeckie misjonarki Najświętszego Odkupiciela

  Podczas Zjazdu Zespołu Misyjnego „Wschód” w Lubaszowej dwie świeckie misjonarki Najświętszego Odkupiciela ponowiły na kolejny rok swoje przyrzeczenia o współpracy apostolskiej z redemptorystami.

  Są to Iwona Stasiowska – katechetka w Bardzie i Justyna Skrzek – katechetka w Głogowie. Obie panie są od wielu lat członkami Zespołu Misyjnego „Wschód”, który zwłaszcza w okresie wakacyjnym organizuje rekolekcje ewangelizacyjne dla dzieci i młodzieży na Białorusi, Litwie i Ukrainie.

  Złożenie przyrzeczenia miało miejsce 2 maja podczas Eucharystii, której przewodniczył Wikariusz Prowincjała o. Dariusz Paszyński CSsR. Uczestniczyli w niej świeccy członkowie zespołu z całej Polski oraz klerycy redemptoryści z Tuchowa.

  Gratulujemy naszym świeckim misjonarkom i życzymy wiele zapału do podejmowania wielorakiej służby w ramach współpracy z redemptorystami w różnych dziedzinach działalności ewangelizacyjnej. Warto dodać, że w Prowincji Warszawskiej Redemptorystów ta forma współpracy istnieje od 2013 roku i obejmuje obecnie 10 osób. Świeccy misjonarze Najświętszego Odkupiciela to wierni świeccy o dojrzałej wierze, potwierdzonej świadectwem własnego życia, którzy zostali powołani przez Ducha Świętego, aby pełniej pójść za Chrystusem Odkupicielem. Odczytując to szczególne wezwanie, decydują się, by jako osoby świeckie żyć duchowością redemptorystowską i aktywnie uczestniczyć w misji redemptorystów.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

  Udostępnij