• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Rozpoczynają się rekolekcje przed ślubami zakonnymi

  4 sierpnia 2017 r. zakończył się w Tuchowie miesiąc odnowy przed ślubami wieczystymi. Brało w nim udział czterech braci z WSD Redemptorystów w Tuchowie, jak również klerycy z Prowincji Rzymskiej, Neapolitańskiej, Bratysława – Praga i z Regii Zimbabwe. Alumnami z Prowincji Warszawskiej są bracia Adam Dudek, Tymoteusz Macioszek, Dominik Jurek i Krzysztof Wąsiewicz.

  WIĘCEJ: Kraków: rozpoczął się międzyprowincjalny miesiąc odnowy

  WIĘCEJ: KRE: w 2017 r. wspólne przygotowanie do ślubów wieczystych w Krakowie i Tuchowie

  Od niedzieli, 6 sierpnia tuchowska czwórka rozpoczyna ośmiodniowe rekolekcje przed ślubami wieczystymi. Odbywać się one będę w klasztorze sióstr redemptorystek w Bielsku – Białej, pod przewodnictwem o. Edwarda Nocunia CSsR i o. Piotra Chyły CSsR. Każdy z nich poprowadzi cztery dni rekolekcji. Uroczystość złożenia ślubów wieczystych będzie miała miejsce w 15 sierpnia o godz. 12.00 w Tuchowie. Tego samego dnia na Jutrzni o godz. 7.00 alumni tuchowskiego seminarium ponowią swoje śluby na rok, zaś o godz. 9.00 w Lubaszowej nowicjusze złożą pierwszą profesję zakonną.

  Również w niedzielę, 6 sierpnia swoje rekolekcje przed pierwszą profesją zakonną rozpoczynają na Lubaszowej nowicjusze, a wraz z nimi kandydaci do nowicjatu. W tym czasie skupienia będzie ich prowadził o. Jacek Dembek CSsR.

  Bardzo proszę o modlitwę w intencji naszych najmłodszych współbraci w tym czasie tak ważnym zarówno dla nich samych jak i dla naszego Zgromadzenia.

  o. Witold Hetnar CSsR, Prefekt WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij