• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Redemptoryści na Wielki Post 2018

  Redemptoryści kontynuują kilkuletnią tradycję proponując w internecie krótkie rozważania Słowa Bożego na każdy dzień Wielkiego Postu. Są one publikowane na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl. Przygotowują je ojcowie zaangażowani w różne rodzaje dzieła ewangelizacji w Polsce i za granicą, m.in. w prowadzenie misji i rekolekcji parafialnych.

  Dzieląc się refleksją nad Słowem Bożym w internecie redemptoryści starają się odpowiedzieć na apel Papieża Franciszka, który w orędziu na Wielki Post zachęca „członków Kościoła, aby z zapałem podjęli drogę wielkopostną, czerpiąc wsparcie z jałmużny, postu i modlitwy”. Ma ona doprowadzić nas do tego, „abyśmy wszyscy mogli na nowo przeżyć doświadczenie uczniów z Emaus – słuchanie słowa Pana i karmienie się Chlebem eucharystycznym sprawi, że nasze serce będzie mogło znów płonąć wiarą, nadzieją i miłością”.

  Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl znajduje się już nowe rozważanie drogi krzyżowej nawiązujące do tematu obecnego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Publikowane są także cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozważania o świętych i błogosławionych redemptorystach. Czytelnik znajdzie tam również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe, rozważania różańcowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „Czytelnia”.

  Przy tej okazji warto nadmienić, że Portal Kaznodziejski Redemptorystów posiada swój fanpage na FB, jest też dostępny w wersjach mobilnych na tablety i smartfony. Do korzystania z tych materiałów zapraszamy wszystkich, którzy na różne sposoby medytują i głoszą słowo Boże.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

   

  Udostępnij