• Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Matka Boża Nieustającej Pomocy
 • Menu

  Radio Maryja wyróżnione za wspieranie misji

  W gronie 15 laureatów nagrody Komisji Episkopatu Polski ds. Misji jest Radio Maryja, które otrzymało to wyróżnienie w kategorii „Informacja medialna”. Podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie 13 listopada 2017 r. medal „Benemerenti in Opere Evangelizationis” w imieniu Radia Maryja odebrał o. Grzegorz Woś CSsR.

  Wśród 108 osób oraz dzieł nominowanych do otrzymania wyróżnienia znalazł się także także o. Zbigniew Kotliński CSsR, który przez blisko 40 lat działał jako misjonarz w Argentynie, Boliwii, Rosji i Kazachstanie. W kategorii „Pomoc materialna i finansowa misjom” do nagrody nominowana była również Adopcja Serca – akcja prowadzona przez redemptorystów od 2002 r., której celem jest pomoc dzieciom w Burkina Faso w podjęciu edukacji szkolnej.

  Nagroda została ustanowiona z okazji 50-lecia Komisji Episkopatu ds. Misji.  Jest przyznawana w czterech kategoriach: za zasługi w dziele misyjnym; za pomoc modlitewną i duchową misjom; za pomoc materialną i finansową misjom oraz za informację medialną.

  WIĘCEJ: 50 lat Komisji Episkopatu ds. Misji; przyznano medale „Benemerenti”

  red.; fot. EpiskopatNews

   

   

  Udostępnij