• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  „Puchary” w Tuchowie zakończone

  W ostatni weekend, 17-18 czerwca 2017 r., w Tuchowie odbył się XVI Turniej Piłki Nożnej LSO o Puchar Prowincjała Redemptorystów. Wzięło w nim udział 21 drużyn z 11 parafii redemptorystowskich w całej Polsce. Wraz ze swoimi opiekunami przyjechali ministranci z Elbląga, Gdyni, Szczecina, Szczecinka, Torunia, Warszawy, Głogowa. Wrocławia, Gliwic oraz pobliskiej Lubaszowej i oczywiście parafii, która w tym roku była gospodarzem wydarzenia – z Tuchowa. W sumie prawie 140 młodych piłkarzy i fanów piłki nożnej. Każdy przyjechał po to, by zdobyć Puchar. Niektóre parafie, jak Szczecin czy Szczecinek wystawiły nawet dwie i trzy drużyny z jednej kategorii.

  W piątek wieczorem, po kolacji nastąpiło losowanie drużyn. Spośród 11 drużyn Szkoły Podstawowej i 7 drużyn Gimnazjum rozlosowano dwie grupy. Natomiast Szkoła Ponadgimnazjalna grała w jednej grupie złożonej z czterech drużyn.

  Dzień rozgrywek rozpoczęliśmy uroczyście od Eucharystii w Tuchowskiej Bazylice u Tronu Matki Bożej Tuchowskiej. Mszy św. przewodniczył Wikariusz Prowincjała – o. Dariusz Paszyński CSsR. O godz. 9.00 na hali MOSiR o. Dariusz rozpoczął oficjalnie rozgrywki. Gra trwała prawie cały dzień, a kibice, którzy przybyli nie tylko z Tuchowa, zagrzewali zawodników do walki. Wszyscy przyjechali, by zdobyć Puchar, ale jak to na zawodach bywa, tylko trzy pierwsze miejsca mogliśmy nagrodzić pucharami i medalami.

  Wyniki rozgrywek były następujące:

  Szkoła Podstawowa:

  I miejsce – Tuchów

  II miejsce – Lubaszowa

  III miejsce – Toruń

  Gimnazjum:

  I miejsce – Głogów

  II miejsce – Toruń

  III miejsce – Gliwice

  Szkoła Ponadgimnazjalna:

  I miejsce – Warszawa

  II miejsce – Toruń

  III miejsce – Tuchów

  Nagrodziliśmy też najlepszych strzelców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dziękujemy wszystkim drużynom za piękną grę i zdrową rywalizację, opiekunom i duszpasterzom za to, że przyjechali i pomogli w dobrym przeżyciu Turnieju, kibicom za doping, który zagrzewał mocno do walki naszych piłkarzy. Dziękujemy również właścicielom hal sportowych MOSiR i CKZiU w Tuchowie, dzięki którym mogliśmy spokojnie i na suchej nawierzchni rozegrać kolejny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów.

  ZAPRASZAMY za rok do Szczecinka! 🙂

  WIĘCEJ: Pełna galeria zdjęć

  o. Witold Baran CSsR, o. Artur Pruś CSsR, Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów w Tuchowie

   

  Udostępnij