• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Perth Amboy: święto małżeństwa i rodziny

  W parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, o. Jacek Stanisławski CSsR wraz z dziećmi biorącymi udział w katechezie w języku polskim przygotowali wyjątkową oprawę liturgii Mszy św. w niedzielę 11 lutego 2018 r. Obok obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Chorych, zwrócili uwagę na trwający aktualnie międzynarodowy Tydzień Małżeństwa (7-14 lutego). To  społeczna kampania promująca szczególną wieź kobiety i mężczyzny, której celem jest motywowanie małżonków do pracy nad własnym związkiem i poszukiwanie sposobów na jego rozwój.

  Wszystkie obecne na Mszy św. pary małżeńskie otrzymały wcześniej przygotowane modlitwy małżonków i patrząc sobie w oczy wypowiadały słowa modlitwy, prosząc Boga o nieustanny wzrost miłości, ślubowanej przed ołtarzem. Na zakończenie o. Jacek odmówił modlitwę błogosławieństwa nad małżonkami, a przyniesione wcześniej w darach serca stworzyły niecodzienny klimat.

  Kontynuacją tego rodzinnego święta była zabawa karnawałowa dla dzieci w szkolnej kafeterii z udziałem całych rodzin. Przyszedł czas na podroż po krainie bajek. Każde dziecko dostało „paszport” upoważniający do podróży, w którym zbierało stemple na każdym przystanku.

  Dzieci odwiedziły domek Baby Jagi otoczony pysznymi piernikami, w którym mogły usłyszeć cytaty z Pisma Świętego. Następnie dzieci zatrzymały się u Kopciuszka, bo tylko tam można było przygotować się na bal i równocześnie nacieszyć pięknem świata bajek, który ma wiele odniesień do naszego życia.

  Wizyta u Czerwonego Kapturka, uczyła wrażliwości na chorych i cierpiących. Tam dzieci robiły przepiękne, kolorowe kartki z życzeniami dla podopiecznych Domu Spokojnej Starości w Woodbridge prowadzonego przez Siostry Służebniczki. Kartki zostały jeszcze tego samego dnia przekazane siostrom.

  Podczas ostatniego postoju dzieci odwiedziły zamek Królowej Śniegu, gdzie dekorowały maski na bal karnawałowy.

  Niedzielna Eucharystia a potem spotkanie pozwoliły nam jeszcze raz przemyśleć wartości sakramentu małżeństwa i lepiej zrozumieć potrzebę troski o wszystkich członków rodziny oraz zauważać ludzi chorych i samotnych.

  Anna Morgan, Perth Amboy; www.johnpaulsecond.com

  Udostępnij