• Śpiewnik Redemptorystów
  Rok Świętego Gerarda Majelli
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Panama 2019 – Grupa Redemptor

  BRAK WOLNYCH MIEJSC!

  W dniach 22 – 27 stycznia 2019 roku obędą się w Panamie XXIV Światowe Dni Młodzieży. Temat tych dni brzmi: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38).

  WIĘCEJ: ŚDM Panama 2019 Grupa Redemptor – przygotowania ruszyły!

  Duszpasterstwo Młodzieży Redemptorystów przygotowuje wyjazd na spotkanie. Młodzież z naszego duszpasterstwa pojedzie do Panamy w ramach grupy „Redemptor”. Będziemy brać udział w programie „Dni w Diecezjach” przed wydarzeniami centralnymi w Panama City. Będzie to wspólna grupa młodzieży redemptorystowskiej i młodzieży z diecezji toruńskiej.

  Nasza grupa będzie mieszkać w Panamie na terenie Parafii św. Gerarda Majella, gdzie pracują redemptoryści z Prowincji Ameryki Środkowej. Tam też w ramach festiwalu młodzieży będziemy brać udział w „Dniu Alfonsjańskim”, czyli w międzynarodowym festiwalu młodych dla młodzieży redemptorystowskiej w dniu 23 stycznia 2019 r.

  Szczegółowe informacje na temat wyjazdu oraz zapisy do grupy „Redemptor” na ŚDM Panama 2019 znajdują się na stronie www.redemptor.pl/panama2019. Zainteresowana młodzież może także zwracać się z pytaniami do duszpasterzy młodzieżowych we wspólnotach redemptorystów. Ważne, by pamiętać, że nie jest to wyjazd na wycieczkę do egzotycznego kraju, ale pielgrzymka na ŚDM. Liczba miejsc jest ograniczona!!!

  • Termin: 17-31 stycznia 2019 r., Linie Turkish Airlines (poważny przewoźnik, z dobrym serwisem). Wylot z Warszawy do Panama City przez Istambuł, 17 stycznia o godz. 14.55. Przylot do Panama City, 18 stycznia o godz. 11.30. Powrót – wylot z Panama City 30 stycznia o godz. 13.00, lądowanie w Warszawie 31 stycznia o godz. 14.00.
  • Wiek: zasadniczo 18-35 lat. Młodsi 15-18 lat tylko z osobistym pełnoletnim opiekunem tej samej płci i zgodą opiekuna prawnego. Starsi niż 35 lat – to jest spotkanie dla młodzieży, a nie dojrzałych dorosłych osób.
  • Zdrowie – każdy bierze odpowiedzialność za siebie. W nagłych wypadkach będziemy dobrze ubezpieczeni (firma ERV z wielkim doświadczeniem i centrami obsługi na każdym kontynencie, także w j. polskim). Jeśli chodzi o choroby tropikalne to nie obędzie się raczej bez szczepień, na własną rękę (sprawdzamy jeszcze, podamy informacje).
  • Mieszkanie na miejscu – w czasie dni w diecezjach (18-22 stycznia) w miejscach wyznaczonych przez organizatorów (diecezja Chitre lub Penonome, w trakcie ustalania). W Panama City w naszej parafii św. Gerarda razem z innymi grupami CSsR w ramach tzw. makrogrupy Redemptor.

  Całowity koszt dla naszej grupy od osoby, po przeliczeniu na złotówki: 6.500 zł (przelot, opłaty ŚDM w Panamie, dni w diecezjach, transfery, ubezpieczenia, pakiety pielgrzyma, inne). Potrzebne będzie także kieszonkowe w dolarach USD (ta waluta jest używana w Panamie). Osoby aktywnie zaangażowane w duszpasterstwo redemptorystów (za potwierdzeniem miejscowego duszpasterza redemptorysty u organizatorów) wpłacają z tej sumy tylko: 650 dolarów USD + 2.000 zł (uczestnik wyjazdu i miejscowy duszpasterz ustalają możliwe wsparcie w tej sumie, które nie jest obowiązkowe dla parafii lub duszpasterstwa!)

  Terminy zapisów i wpłat:

  do 15 kwietnia 2018 r. – 1.000 zł od osoby (bezzwrotna zaliczka)

  zapisy na: panama2019.redemptor@gmail.com

  wpłata: Dom Zakonny Prow. Warszawskiej Zgr. Najśw. Odkupiciela w Toruniu (wystarczy Dom Zakonny, Toruń)

  nr konta: 81 1600 1303 1849 8675 2000 0001

  Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

  Tytuł płatności (koniecznie!): nazwisko(a) PANAMA 2019

  do 30 września 2018 r.

  osoby związane z duszpasterstwem redemptorystów – 650 dolarów USD + 1.000 zł od osoby,

  osoby niezwiązane z duszpasterstwem redemptorystów – 650 dolarów USD + brakująca suma w złotówkach.

  Po wpłacie całości sumy nie ma możliwości jej zwrotu w razie rezygnacji, trzeba znaleźć kogoś na swoje miejsce. Rejestracja w KBO ŚDM i w Panamie wyłącznie przez naszą grupę – organizatorzy zbierają dane i sami zapisują. Wszelkie szczegółowe informacje o wysokości wpłat, terminach, itd. można uzyskać pod adresem:

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, email: panama2019.redemptor@gmail.com

  Informacje na temat Światowych Dni Młodzieży znajdują się na oficjalnej stronie ŚDM Panama 2019. Informacje w języku polskim można znaleźć na stronie sdm.org.pl – Kierunek Panama.

  Mapa grup z Polski: http://www.panama2019.pl/index.php/organizacja/mapka-grup

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Sekretariat Młodzieży Prowincji Warszawskiej Redemptorystów