• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Nowy numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski”. Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  Dnia 7 marca Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w swoim biuletynie podało wiadomość, że papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności cnót o. Bernarda Łubieńskiego. Dla nas wszystkich modlących się od wielu lat o jego beatyfikację, jest to bardzo ważne wydarzenie na tej drodze. Dlatego też ten kolejny numer „Apostoła Polski” jest przede wszystkim temu poświęcony.

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  Możecie zatem zapoznać się z tym, jak do tej pory przebiegał proces beatyfikacyjny o. Bernarda. Znajdziecie również przedruk artykułu z Naszego Dziennika informujący o promulgowaniu dekretu o heroiczności jego cnót. W szczególny zaś sposób pragniemy zwrócić Waszą uwagę na rozmowę z o. Antonio Marrazzo postulatorem generalnym Zgromadzenia Redemptorystów, którą dla TV Trwam i Radia Maryja przeprowadził o. Adam Owczarski, dyrektor Instytutu Historycznego Zgromadzenia Redemptorystów i konsultor Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

  WIĘCEJ: Czcigodny Sługa Boży Bernard Łubieński CSsR – misjonarz, który wzbudzał nadzieję [VIDEO]

  Jak w każdym numerze biuletynu, także i w tym, znajdują się kolejne prośby i podziękowania za otrzymane łaski. Obecnie do beatyfikacji o. Łubieńskiego konieczne jest jeszcze stwierdzenie przynajmniej jednego cudu zdziałanego za jego przyczyną. Taki fakt cudowny uważa się za potwierdzenie przez Boga świętości kandydata na ołtarze. Stwierdzenie przez Kościół cudowności jakiegoś faktu odbywa się także w formie procesu kościelnego wpierw na terenie diecezji, gdzie miało miejsce domniemane cudowne uzdrowienie, a następnie w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Dlatego też wciąż potrzeba naszej modlitwy w intencji cudu i nowych łask za wstawiennictwem o. Bernarda Łubieńskiego, aby w ten sposób Bóg zechciał potwierdzić jego świętość.

  Wierząc w to, że Bóg udziela szczególnych łask przede wszystkim przez pełną zaufania i wytrwałą modlitwę, nie ustawajmy w niej zwłaszcza w tym czasie podczas nabożeństw majowych i czerwcowych.

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33 – 170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij