• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Nowa fundacja redemptorystek na Ukrainie

  Trzy siostry redemptorystki Ukrainki Maria, Ivana i Zoriana 19 września wyjechały z Bielska-Białej do Lwowa, aby założyć tam pierwszą wspólnotę redemptorystek obrządku wschodniego. Towarzyszyli im Przełożony Lwowskiej Prowincji Redemptorystów o. Andrzej Rak wraz z ojcem Mikołajem Turkotem – ekonomem Prowincji Lwowskiej.

  W niedzielę 18 września w czasie uroczystej Eucharystii siostry otrzymały błogosławieństwo z nałożeniem rąk celebrujących Mszę św. kapłanów. Ojciec Janusz Sok – Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów podarował siostrom podobiznę św. Alfonsa Marii de Liguori wykonaną „na dachówce” z życzeniem, by owocnie przebiegało budowanie nowego klasztoru na Ukrainie.

  Wiele bliskich siostrom osób żegnało je serdecznie obiecując modlitwę i … odwiedziny we Lwowie.

  Siostry redemptorystki z Bielska-Białej tak opisują doświadczenie ich wyjazdu: „Żegnałyśmy nasze siostry z wielkim wzruszeniem, ale i z radością, że Pan prowadzi to dzieło i właśnie w roku beatyfikacji Marii Celeste Crostarosy, naszej Założycielki, zechciał powołać do życia nową wspólnotę redemptorystek na Ukrainie, ziemi udręczonej wojną, spragnionej szczególnie bliskości Boga, świadectwa Jego miłości i mocy modlitwy. Modląc się dziś rano w kaplicy słowami bł. Marii Celeste prosiłyśmy naszą drogą Matkę Maryję o opiekę nad naszymi siostrami, bo po Jezusie Ona jest naszą nadzieją i orędowniczką u Boga, jest dla nas zawsze Matką Nieustającej Pomocy. Niech Najświętszy Odkupiciel będzie uwielbiony w tym nowym dziele, a nasze siostry niech staną się żywą pamiątką Jego miłości, Jego Sercem  na ukraińskiej ziemi. Życzymy im tego i gorąco się o to modlimy!”

  Oficjalna inauguracja fundacji sióstr redemptorystek obrządku greckokatolickiego na Ukrainie zaplanowana jest na niedzielę 2 października. Dokona się to podczas uroczystej liturgii o godz. 11 w katedrze św. Jura we Lwowie.

  o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

  fot. OSsR, Bielsko-Biała

  Udostępnij