• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Na misjach zagranicznych pracuje 68 polskich redemptorystów – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

  DSC_0222

  6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, jest Dniem Modlitw i Pomocy Misjom. Na misjach w 97 krajach przebywa 2007 polskich misjonarek i misjonarzy: 291 księży fideidonistów, 56 osób świeckich, 677 sióstr zakonnych oraz 983 zakonników. 68 z nich to polscy redemptoryści.

  W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Tegoroczne hasło: „Idźcie i głoście… Z misjonarzami na peryferie świata” zwraca uwagę na misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości chrześcijańskiej w dalekich krajach. Papież Franciszek wielokrotnie wzywał cały Kościół do wyjścia na peryferie nie tylko geograficzne, ale egzystencjalne. Kościół ma nieść Chrystusa zarówno tym, którzy nigdy nie słyszeli Ewangelii, ale także tym, którzy są chrześcijanami z nazwy, żyją na obrzeżach Kościoła lub poza nim i ulegli pokusie obojętności i niewiary.

  Polscy redemptoryści pracują na misjach zagranicznych w Albanii (2), Argentynie (24), Boliwii (7), Brazylii (23), Burkina Faso (1), Kazachstanie(2) i Rosji (9). Oprócz tego pracują także w krajach chrześcijańskich, gdzie zachodzi pilna potrzeba reewangelizacji, takich jak np. Białoruś, Czechy, Dania, Niemcy, Szwajcaria, Ukraina i USA.

  Aktualne wiadomości z naszych misji zagranicznych

  Opis krajów i placówek misyjnych polskich redemptorystów

  Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, ofiary zebrane 6 stycznia we wszystkich parafiach w całym kraju przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

  KAI/red.

   

   

  Udostępnij