• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Misjonarz na Post 2018

  Po raz czwarty rozpoczyna się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post”. To akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście 2018 poprzez np. modlitwę, post lub ofiarowanie cierpienia.

  Aby wziąć udział w akcji, trzeba wejść na stronę misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga podania jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mailowego, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

  O. Marcin Wrzos OMI podkreśla, że na świecie pracuje obecnie 2050 polskich misjonarzy. „To nieco więcej niż w ubiegłym roku, dlatego tym bardziej potrzebne jest duchowe wsparcie poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia” – stwierdził redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”. „Misjonarzom bardzo potrzebne jest wsparcie duchowe. To ludzie, którzy są na pierwszej linii frontu w obcych krajach, muszą mierzyć się z innymi systemami ekonomicznymi, innymi warunkami przyrodniczymi i klimatycznymi, prowadzą dialog międzyreligijny” – tłumaczył, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

  Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl, zwróca uwagę na społecznościowy wymiar akcji. „Z ubiegłorocznego doświadczenia widzimy, że między misjonarzami objętymi modlitwą a modlącymi się za nich osobami nawiązują się bliskie relacje. Wielu misjonarzy chce nawiązać kontakt mailowy z tymi, którzy się za nich modlą” – zauważa Jóźwiak. W ubiegłym, 2017 roku w akcję włączyło się ponad 12 tys. osób. Organizatorzy liczą, że w tym roku zaangażuje się więcej chętnych.

  Za: KAI

  Udostępnij