• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Manville: Niepodległa po angielsku

  W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018) redemptoryści z Manville, NJ w USA uruchomili angielskojęzyczna stronę internetową poświęconą temu wydarzeniu.

  Dwa główne cele tej inicjatywy to pragnienie upamiętnienia i uhonorowania tych, którzy walczyli o niepodległość, a także bronili i budowali Drugą Rzeczpospolitą, dając tym samym podwaliny pod współczesną państwowość. Drugim celem jest chęć edukowania angieslkojęzycznej społeczności parafii Chrystusa Odkupiciela w Manville o 1000-letniej historii Polski.

  Strona zawiera artykuły opisujące wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości; rolę Stanów Zjednoczonych Ameryki w procesie odzyskania niepodległości, historię armii gen. Hallera, życiorysy „Ojców Niepodległości”, historię Polski od najdawniejszych czasów aż po dzień dzisiejszy w wersji animowanej, narracyjnej oraz tzw. „timeline – oś czasu”.

  Funkcjonalność, przejrzystość strony oraz liczne zdjęcia i mapy ukazujące rozwój Polski od jej zarania do dziś, sprawiają, że jest ona bardzo atrakcyjna szczególnie dla młodego pokolenia stając się przyczynkiem do krzewienia tożsamości narodowej.

  Ufamy, że ta strona internetowa zostanie dobrze odebrana przez internautów. Tym samym trud milionów Polaków, którzy pomimo przeciwności losu byli w stanie ochronić i rozwijać swoją miłość do Polski, a następnie przekazać ją następnym pokoleniom, zostanie przez nich doceniony.

  Wspólnie celebrujmy setną rocznicy odzyskania niepodległości Polski! Zapraszmy na stronę: http://www.ctrmanville.com/Gallery/Poland#

  o. Stanisław Słaby CSsR Manville

  PS. Ciekawostka – kilka kilometrów od Manville, w Raritan, w 1921 roku prezydent USA Warren Harding podpisał postanowienie Kongresu Amerykańskiego o zakończeniu I Wojny Światowej. Skwitował je jednym zdaniem „That’s IT!”.

  Udostępnij