• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Manville: 9-ta pielgrzymka rowerowa do Amerykańskiej Częstochowy

  pielgrzymka

  23 lipca 2017 r. odbyła się 9-ta Rowerowa Pielgrzymka z Manville do Doylestown do sanktuaium Matki Bożej Częstochowskiej. Grupa „Mocni w wierze na rowerze” złożona z 32 pielgrzymów i 4 wolontariuszy (członków parafii Chrystusa Odkupiciela oraz przyjaciół) wyruszyła rankiem z parafii redemptorystów do Amerykańskiej Częstochowy.

  WIĘCEJ: Pełna galeria zdjęć

  Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Droga przez serce. Przymierze serc Jezusa, Maryi, naszych”. W 100-lecie objawień fatimskich zaczerpnęliśmy motto z dziewiątego roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Udając się do duchowej stolicy Polonii dziękowaliśmy za dar naszej Matki Maryi. Ofiarowaliśmy Jej trudy pielgrzymowania, prosząc w osobistych intencjach.

  W czasie pielgrzymki modliliśmy się modlitwą różańcową rozważając poszczególne tajemnice podczas kolejnych postojów.

  Dzięki Bożej łasce i opiece Maryi dojechaliśmy szczęśliwie do Amerykańskiej Częstochowy. Tam wraz z innymi grupami zostaliśmy powitani przez O. Bartłomieja, paulina. O godz. 12.30 uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii. Jak co roku złożyliśmy dar od pielgrzymów. Tym razem była to płaskorzeźba przedstawiająca objawienie się Maryi w Fatima. O godzinie 15.00 pożegnaliśmy duchową stolicę Polonii i udaliśmy się w drogę powrotną.

  W tym miejscu dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom. Dzięki wam pielgrzymka mogła się odbyć. Liczymy na waszą pomoc i obecność w przyszłym roku. Szczęść Boże!

  Uczestnicy, Manville, NJ, USA

   

  Udostępnij