• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Matka Boża Nieustającej Pomocy
 • Menu

  Kraków: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

  W dniach 9 – 11 lutego 2018 r. w krakowskim klasztorze redemptorystów odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie wspólnot młodzieżowych w naszej prowincji. Przyjechała na ten dzień rekordowa ilość młodzieży 92 osoby (!) z następujących naszych parafii: Elbląg, Gliwice, Głogów, Skarżysko-Kamienna, Szczecinek, Tuchów i gospodarze Kraków. Głównym mottem spotkania było hasło oazowego roku formacyjnego: „MŁODZI W KOŚCIELE”.

  Nasz Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy od spotkania z p. Agnieszką Kumorek – wolontariuszką z Misyjnego Wolontariatu Salwator, która zapoznała nas z osobą zamordowanej przed rokiem w Boliwii Heleny Kmieć. Agnieszka opowiadała o Jej życiu, działalności, pasjach i świętym, radosnym życiu. Odpowiadała także na nasze pytania. Dzień przyjazdu zakończyliśmy Eucharystią, której przewodniczył o. Maciej Plewka CSsR – prowincjalny moderator.

  WIĘCEJ: Elbląg: Dzień Wspólnoty Animatorów Ruchu Światło-Życie z redemptorystowskich parafii

  Sobotni poranek rozpoczęliśmy wspólną modlitwą Liturgii Godzin – jutrznią pod przewodnictwem o. Tomasza Mikołajczyka CSsR – moderatora z Gliwic. Przed południem wszyscy spotkaliśmy się na konferencji o. Stanisława Paprockiego CSsR – moderatora z Głogowa. W swoim słowie podczas konferencji zachęcał nas do ponownego otwarcia się na Chrystusa i zrobienia tego we wspólnocie i ze wspólnotą. Po konferencji zostaliśmy podzieleni na 7 grup (jedna grupa złożona z samych moderatorów) i pracowaliśmy nad zadaniami przygotowanymi przez o. Stanisława i animatorów z Głogowa. Przed obiadem nastąpiło podsumowanie pracy w grupach.

  W godzinach popołudniowych całą naszą oazą udaliśmy się do braci albertynów, aby usłyszeć o ich pracy, a przede wszystkim o ich założycielu Św. Bracie Albercie i jego umiłowaniu Jezusa w człowieku ubogim. O tym wszystkim opowiedział nam br. Jan Chrzciciel.

  Przed kolacją w gronie samych moderatorów i animatorów podsumowaliśmy dotychczasowy okres formacji w naszych parafialnych wspólnotach i ustaliśmy plany i zadania na kolejne miesiące formacji przygotowujące do wakacyjnych rekolekcji w Łomnicy. Dzień zakończyliśmy adorowaniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

  Niedziela – ostatni dzień naszego spotkania rozpoczęliśmy Jutrznią pod przewodnictwem o. Macieja i Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszy św. z pełną asystą liturgiczną przewodniczył o. Stanisław Paprocki CSsR, a homilię wygłosił o Tomasz Jakubczak CSsR – misjonarz z Kazachstanu, który podzielił się z nami i wiernymi z parafii swoją pracą na dalekiej Syberii.

  Po obiedzie rozjechaliśmy się do swoich parafii i już oczekujemy na kolejne spotkania oazy czy to rekolekcje w wakacje czy to Dzień Wspólnoty Animatorów w Skarżysku w kwietniu.

  o. Maciej Plewka CSsR, Kraków

  Udostępnij