• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Każdy dzień adwentu ze Słowem Bożym

   

  Redemptoryści polscy kontynuują znany i ceniony projekt „Homilie na każdy dzień adwentu”. Krótkie rozważania słowa Bożego ukazują się na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów: slowo.redemptor.pl. Przygotowują je redemptoryści pracujący we wspólnotach w Polsce jak i za granicą, zaangażowani w różne rodzaje posługi apostolskiej.  Są to ojcowie: Ryszard Bożek, Ryszard Hajduk, Edmund Kowalski, Andrzej Makowski, Mariusz Mazurkiewicz i Wacław Zyskowski.

  Oto fragment rozważania Słowa Bożego wprowadzający w tematykę adwentową: „Kluczem do przeżywania adwentu jest znalezienie harmonii pomiędzy oczekiwaniem na przyjście Jezusa a odkrywaniem Jego obecności. Oczekiwanie jest potrzebne dla naszego nawrócenia, wzrastania, tęsknoty, która wzmaga miłość. Możemy jednak czekać i nie zauważyć tego wszystkiego, co Bóg czyni dla nas w naszym życiu już dzisiaj. Możemy nie zauważyć, że Jezus jest z nami, że przychodzi do nas w sakramentach… Adwent to życie w postawie oczekiwania. Czy oczekuję Jezusa?”

  Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów znajdują się także homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale czytelnia. Ponadto publikowane są cykle rozważań na nabożeństwo Nowenny Nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach.

  Zapraszamy do korzystania z tych materiałów wszystkich, którzy na różne sposoby medytują i głoszą słowo Boże. Rozważania te mogą też być pomocne dla każdego, kto pragnie przygotować się do głębszego przeżywania liturgii słowa podczas Eucharystii oraz wykorzystać jego bogactwo w modlitwie i osobistych poszukiwaniach duchowych.

  W listopadzie 2017 r. nasz portal kaznodziejski zanotował 40 tys. unikalnych odwiedzin i 103 tys. odsłon. Autorom i redaktorom gratulujemy!

  o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

  WIĘCEJ:  slowo.redemptor.pl

  Udostępnij