• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kanada: piknik Radia Maryja w Vaughan

  Doroczny Piknik Radia Maryja w Parku im. Ignacego Paderewskiego w Vaughan w kanadyjskiej prowincji Ontario miał miejsce w niedzielę, 11 czerwca 2017 r.

  Gościem pikniku był o. Waldemar Wielądek CSsR, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Cicero, IL w USA. W homilii podkreślił, że szczęśliwe życie rodzinne jest możliwe, ale gdy punktem wyjścia będzie nasza zażyłość z Bogiem. O. Waldemar obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa i z tej okazji udzielił na zakończenie mszy św. specjalnego błogosławieństwa. Centralę Radia Maryja w Chicago reprezentowała siostra Brunona, loretanka.

  Ładna pogoda oraz urokliwy park Paderewskiego sprzyjały rodzinnemu biesiadowaniu. Według moich szacunków na piknik przybyło ponad pół tysiąca osób. Byli goście z Toronto, Missisauga, Etobicoke, Scarborough, Oakville a także z Kitchener, London i z innych miejscowości. Dzieci miały co robić pod namiotem katechetycznym pani Kasi. Temat prac nawiązywał do rocznicy 100-lecia objawień w Fatimie. Wielu spośród naszych milusińskich pracowicie spędziło czas, aby później pochwalić się ze sceny swoimi dziełami. Inni pod czujnym okiem rodziców wykonywali czasem dość skomplikowane ćwiczenia gimnastyczne na pobliskim placu zabaw.

  Trochę zabawy i emocji dostarczyła loteria fantowa. Do fantów przygotowanych przez organizatorów pikniku doszły i te przyniesione przez gości. Szczególnie obrazy pieczołowicie ułożone z puzzli sprawiły wielką radość dzieciom. Dziękuję także Eddie’s Meat and Deli za przekazanie na loterię dwóch talonów o wartości 40$ każdy!

  Jak chodzi o kuchnię, to w tym sezonie do łask wracają pierogi. Obok innych piknikowych dań sporym przebojem były pyzy z mięsem oraz domowa karkówka (dostępna jak na razie tylko na pikniku Radia Maryja). Dziękuję także p. Janowi Gromadzie za przekazanie na nasz piknik gołąbków z kaszą, które rozeszły się bodaj szybciej niż tradycyjne golonki.

  Piknik Radia Maryja miał swoją specyfikę. Mimo, że ramowy plan imprezy podobny był do innych tego typu imprez, to jednak jak zauważało wielu szybko wytworzyła się niepowtarzalna atmosfera: ludzie siedzieli blisko siebie, było wiele wspólnych tematów do rozmowy, otwartość, serdeczność… to wszystko, czego czasem brak nam na co dzień. Piknik stał się zatem nie tylko okazją do modlitwy, relaksu i dobrej zabawy. Był to także czas wytchnienia i świętowania tego co rodzinne, ludzkie… normalne. Jeżeli dodam, że zabawę taneczną zapewnił zespół Impuls, to mamy już pełny obraz tego, co działo się na Pikniku Radia Maryja.

  Piknik nie byłby możliwy bez wielkiej pracy wielu osób, które poświęciły bezinteresownie swój czas i siły aby służyć innym. Podczas pikniku udzielało się czterdzieści osób pod wodzą prezes Family of Radio Maria Canada p. Joanny Strzeżek. Wszystkim serdecznie dziękuję.

  o. Jacek Cydzik CSsR, Toronto, Kanada

  Udostępnij