• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Gdynia: spotkanie matek chrzestnych statków i okrętów

  W Gdyni w Duszpsterstwie Ludzi Morza „Stella Maris” prowadzonym przez redemptorytów w dniach od 8 do 10 września 2017 r. miało miejsce spotkanie Matek Chrzestnych statków z regionu Wybrzeża Gdańskiego.

  Spotkanie zostało zorganizowane przez Radę Klubu Matek Chrzestnych. Członkinie stowarzyszenia przybyły do Gdyni z różnych stron Polski, między innymi z Warszawy, Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Kołobrzegu oraz Gdyni, Gdańska i Sopotu. Matki Chrzestne w przeszłości dokonywały chrztu statków handlowych oraz okrętów.

  Wybranie nowego zarządu Stowarzyszenia Matek Chrzestnych oraz omówienie dalszych działań i rozwoju na kolejne 4 lata to główne motywy spotkania matek chrzestnych. Jednak najpiękniejszym było to, że mogły się spotkać. W niedzielę zaś uczestniczyły we Mszy św. w kościele morskim pw. MBNP i św. Piotra Rybaka w Gdyni. Wśród uczestniczek była prawnuczka Marii Konopnickiej – p. Maria Modrzejewska, p. Julita Maciejewicz–Ryś – wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego, inicjatora budowy portu i miasta Gdyni, a także p. Krystyna Chojnowska–Liskiewicz, pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła dookoła Ziemię.

  Zwracając się do matek chrzestnych o. Edward Pracz CSsR, duszpasterz ludzi morza, przypomniał: „Jesteście reprezentantkami rodzin, które zasłynęły dla społeczeństwa”.

  Duszpasterstwo Ludzi Morza „Stella Maris”

   

  Udostępnij