• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  I Festyn Parafialny u Redemptorystów w Gliwicach

  Z okazji odpustu parafialnego w kościele naszych Współbraci w Gliwicach zorganizowano po raz pierwszy, festyn parafialny.

  Odbył się on na teranie szkoły podstawowej nr 6, która znajduje się na terenie parafii, w niedzielę dnia 10 września 2017 r. pod  hasłem „Niesiemy pomoc na chwałę Bożą”. Podczas festynu nie zabrakło licznych atrakcji jak pokazy sportowe, chemiczne i iluzjonistyczne; rodzinne gry i zabawy, kącik artystyczny, wspólny śpiew, możliwość zjedzenia smacznej kiełbaski oraz ciasta, a także udział w loterii fantowej.

  Główną nagrodą w loterii fantowej był figura Matki Bożej przywieziona z Fatimy, przez o. Stanisława Madejczyka CSsR, ale można było też wygrać ciasto upieczone przez naszego proboszcza o. Piotra Świerczoka CSsR. Wśród wielu przygotowanych stoisk było też stoisko „pomocy duchowej”, gdzie ojcowie duszpasterze byli gotowi do rozmowy na tematy duchowe i nie tylko.

  Zasadniczo wszelkie atrakcje zapewniały grupy parafialne na co dzień działające przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, takie jak koło artystyczne „Akwarelka”, zespoły młodzieżowy „Redemptor” i dziecięcy „Filii Dei”, oaza czy wspólnota uwielbieniowa, ale należy wspomnieć o obecnej na festynie straży miejskiej, która prowadziła naukę pierwszej pomocy i znakowała rowery, jak i o pokazie szkoły tanecznej „3 Arte”.

  W czasie całego festynu zbierane były datki zakup elektrycznego wózka dla Kuby, który należy do parafialnej grupy rodzin osób niepełnosprawnych „Stokrotki” – zebrano ponad 4400 zł. Na finał wystąpił zespół „Kadosz” z Tarnowskich Gór, który swoją muzyką prowadził modlitwę uwielbienia.

  o. Tomasz Mikołajczyk CSsR, Gliwice

  Udostępnij