• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Dni Otwartych Drzwi w WSD Redemptorystów w Tuchowie, 29-30 kwietnia 2017 r. [ZAPROSZENIE]

  Zapraszamy młodzież męską na Dni Otwartych Drzwi w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Tuchowie k/Tarnowa. Odbędą się one 29-30 kwietnia 2017 r. Zapraszamy tych, którzy już u nas byli i tych, którzy może pierwszy raz chcieliby wejść za klauzurę i zobaczyć jak wygląda życie kleryka (zakonnika) „od kuchni”.

  WIĘCEJ: Dni Otwartych Drzwi w seminarium – wrzesień 2016 r.

  O tym, że na pewno nie będzie to zmarnowany czas i że warto nas odwiedzić, nie musimy chyba przekonywać, ale gdybyście jednak się wahali, to zobaczcie, co mówi uczestnik jesiennych Dni Otwartych Drzwi:

  Dni Otwartych Drzwi w seminarium w Tuchowie były dla mnie nowym, odświeżającym wiarę doświadczeniem. Do klasztoru przyjechałem już w piątek po południu, przed rozpoczęciem. W całym domu było tylko kilku takich jak ja gości. Dopiero na kolacji zapoznałem się z klerykami i to było coś, ich zaangażowanie i uśmiech, z którym poświęcali czas mnie i innym gościom jest dla mnie jednym z najważniejszych wspomnień z całego wyjazdu.

  Po otrzymaniu kluczy do pokoju (bardzo zadbanego), wraz z kilkoma kolegami z Opola spędziliśmy wieczór w sali wspólnej – w tzw. „piwnicach”, gdzie – co bardzo ważne – cały czas siedział z nami jeden z ojców, bądź kleryków, rozmawiał, wysłuchiwał, czy nawet pograł w karty. Kładąc się spać wiedziałem, że jestem wśród swoich, pod jednym dachem z Bogiem i Jego dziećmi, a moimi braćmi.

  Następny dzień zaczął się od najazdu rzeszy młodych do Tuchowa. Po śniadaniu udaliśmy się na pierwszą konferencję połączoną z modlitwą. Te dni prowadził o. Paweł Zyskowski CSsR, który jeszcze następnego dnia skierował do nas swe słowo. Mówił m. in o potrzebie znalezienia w życiu pasji, jako elementu pozwalającego na samorozwój i integrację z drugim człowiekiem, a całość oparł o świadectwo swojego życia. Następnym ważnym punktem programu była Msza święta odprawiona w kaplicy seminarium, a przewodniczył jej o. Rektor Maciej Sadowski CSsR, on też wygłosił do nas kazanie, które opisałbym jednym słowem – ojcowskie.

  Z każdą chwilą czułem się tam coraz lepiej, bo przyznam – na początku odczuwałem niepokój przed nieznanym. Ale niewiarygodne było to, że wszyscy mieszkańcy domu zakonnego zwracali się do mnie tak, jakby mnie znali i kochali od zawsze! Nie sposób opisać wszystkich punktów programu, o których warto by wspomnieć… 

  Kuba

  Jeśli chcecie tego doświadczyć i sprawdzić, jak to jest zamieszkać w klasztorze, zapraszamy 🙂 Koniecznie zgłoście wcześniej swój udział. Adresy mailowe i telefony do nas znajdziecie tutaj.

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

  Udostępnij