• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Częstochowa: Papieskie Dzieła Misyjne o animacji i formacji misyjnej młodzieży

  W dniach 12 i 13 września 2017 r. w Częstochowie odbyło się kolejne zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych oraz innych środowisk misyjnych, przede wszystkim zakonnych. Tematem spotkania była animacja i formacja misyjna młodzieży.

  WIĘCEJ: Misje zagraniczne Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

  Zaproszeni Goście i prelegenci, m.in. z Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego, Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Archidiecezji Poznańskiej, a także z Wolontariatu Misyjnego Salvator dzielili się swoimi doświadczeniami pracy z młodzieżą i animacją misyjną w tych grupach. Nasze spotkanie połączone było z modlitwą – Mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Jerzego Mazura z Ełku, Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wzięliśmy także udział w Apelu Jasnogórskim, polecając Czarnej Madonnie sprawę misji i misjonarzy.

  Całe spotkanie było kolejną okazją do dzielenia się pomysłami jak najlepiej i owocnie wspierać i animować działalność misyjną w naszych środowiskach. Poruszone zostały także ważne bieżące sprawy misyjne oraz omówiony wstępnie program pracy w przyszłym roku, szczególnie miesiąc misyjny ogłoszony przez papieża Franciszka.

  Temat tegorocznego zjazdu misyjnego – młodzież i jej formacja do misji – dobrze wpisuje się w działalność i wysiłki Kościoła i papieża oraz jest okazją do przygotowania się wspólnie z młodymi do ŚDM w Panamie, gdzie młodzi pojadą jako misjonarze Dobrej Nowiny o Bogu.

  WIĘCEJ: Tuchów: sukces X Misyjnego Jarmarku z Aniołami na rzecz Burkina Faso

  WIĘCEJ: Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji

  o. Piotr Podraza CSsR, Sekretariat Misji Zagranicznych Redemptorystów

   

  Udostępnij