• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  CREDO – płyta „Misjonarzy Nadziei”. NOWY KLIP „Przyjdzie taki dzień” [VIDEO]

  Prezentujemy nowy klip z płyty „Credo” nagranej przez zespół „Misjonarze Nadziei”, którego podstawą są nasi Współbracia, a dla siebie bracia rodzeni – ojcowie Tomasz i Maciej Sadowscy CSsR. Grupę tworzą także nasi Bracia Klerycy i osoby świeckie. Zapraszamy do obejrzenia teledysku promującego płytę i do nabywania jej.  Dochód przeznaczony jest „na rzecz misji naszych Współbraci, posługujących ofiarnie wśród ubogich z dzielnic nędzy w brazylijskim stanie Bahia, autentycznych Misjonarzy Nadziei”.

   

  WIĘCEJ: Klip „Wyznaję Ci, Chryste”

  * * *

  Dewizą św. Klemensa Hofbauera, pierwszego redemptorysty na ziemiach polskich, było zdanie: „Ewangelia winna być głoszona ciągle w nowy sposób”. Przez lata posługi duszpasterskiej i misyjno-rekolekcyjnej ważnym elementem naszego przepowiadania i duchowej wrażliwości stała się piosenka ewangelizacyjna, najczęściej wykonywana przy skromnym gitarowym akompaniamencie. Wielu naszych przyjaciół i spotykanych nawet przypadkowo osób przekonywało nas, by te piękne melodie i niebanalne teologicznie teksty utrwalić na płycie CD. Tak zrodził się pomysł, który latem tego roku udało się zrealizować w znanym krakowskim studiu nagrań „Nieustraszeni Łowcy Dźwięków”.

  Prezentujemy płytę „CREDO”, którą dedykujemy naszym ukochanym Rodzicom, Braciom i Bliskim, ale nade wszystko Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela. To Zgromadzenie włączyło nas kiedyś z otwartymi ramionami do zakonnej Wspólnoty oraz fascynującej misji głoszenia Obfitego Odkupienia, szczególnie ubogim i najbardziej opuszczonym. Dzięki zespołom Verdican i Copiosa prezentowane na płycie „Credo” pieśni śpiewa już trzecie pokolenie redemptorystów. Poruszające słowa i melodie pragniemy ponieść dalej, by również poprzez muzykę stawać się prawdziwie misjonarzami Nadziei.

  Dziękujemy naszym Przyjaciołom, bez których ta płyta nie powstałaby: niezwykle zdolnemu młodemu muzykowi z Poznania – Szymonowi Żurowskiemu za piękne aranżacje i niejedno skrzypcowe solo; Joannie, Philippowi i Patrickowi Lange z monachijskiego zespołu „Semper Fidelis” oraz Braciom Klerykom: Łukaszowi Malinowskiemu, Tomaszowi Marcinkowi i Łukaszowi Vetterowi za radość wspólnego muzykowania oraz producentowi Dariuszowi Reguckiemu za perfekcjonizm, który nie zawstydza nawet amatorów, za artystyczne inspiracje, a nade wszystko za świadectwo wiary w Boga i trochę jednak w nas… „niewiernych tomaszów”:). Dziękujemy wszystkim Bliskim naszemu sercu, którzy w różny sposób przyczynili się do realizacji tego skromnego muzycznego projektu.

  Pragniemy, aby ta płyta, która jest naszym osobistym CREDO, była też „cegiełką” na rzecz misji naszych Współbraci, posługujących ofiarnie wśród ubogich z dzielnic nędzy w brazylijskim stanie Bahia, autentycznych Misjonarzy Nadziei.

  Copiosa apud Eum redemptio!

  współBracia redemptoryści Tomasz & Maciej Sadowscy

   

  Kontakt: „Misjonarze Nadziei”, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów

  wsd.redemptor.plemail: misjonarze.nadziei@gmail.com

  Szymon Żurowski – aranżacje, pianino i I skrzypce

  Patrick Lange – II skrzypce

  Philipp Lange – wiolonczela

  Br. Łukasz Malinowski CSsR – śpiew

  Br. Tomasz Marcinek CSsR – śpiew

  Br. Łukasz Vetter CSsR – śpiew

  o. Tomasz Sadowski CSsR – śpiew

  o. Maciej Sadowski CSsR – śpiew solo

  Dariusz Rogucki – producent muzyczny

  Dariusz Grela – realizator dźwięku

  Nagrań dokonano w studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków w Krakowie A.D. 2016

   

  Udostępnij