• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Bardo, Lubaszowa: Orszak Trzech Króli

  W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2017 r., w wielu miastach i parafiach w Polsce i poza jej granicami odbył się Orszak Trzech Króli. Nasze parafie w Bardo i Lubaszowej także wzięły w nim udział.

  Bardo – parafia Nawiedzenia NMP

  W Bardzie po raz szósty odbył się Orszak Trzech Króli. Miasto jest jednym z pierwszych, które włączyło się w ogólnopolską akcję i kultywuje tę tradycję nieprzerwanie od kilku lat. Przemarsz rozpoczął się na ulicy Skalnej, a zakończył w bazylice, gdzie po orszaku miało miejsce wspólne kolędowanie. Gościem specjalnym był zespół Harnasie z Radkowa.

  Na trasie miały miejsce scenki nawiązujące do wydarzeń sprzed ponad 2 tys. lat. Były m.in. poszukiwanie gospody przez Józefa i Maryję z dzieciątkiem, diabelskie kuszenie czy herodowe straszenie.

  za: zabkowice.express-miejski.pl

  Pełna galeria zdjęć

   * * * * *

   

  Lubaszowa k. Tuchowa – parafia św. Gerarda

  Parafia pw. św. Gerarda w Lubaszowej we współpracy ze Stowarzyszeniem „Aktywni Lubaszowianie” po raz drugi zorganizowała Orszak Trzech Króli. W barwnym korowodzie liczne rodziny z dziećmi przeszły trasę od domu strażaka do kościoła parafialnego redemptorystów. Na czele orszaku przy radosnym śpiewie kolęd jechali trzej królowie na koniach.

  Obecni byli też bracia nowicjusze oraz ubrani w kolorowe stroje aktorzy miejscowej grupy teatralnej, która tego samego dnia po południu w remizie OSP zaprezentowała spektakl pt. „Jasełka Lubaszowskie” w oparciu o własny scenariusz.

  Uroczystość zakończyła się Mszą św. w kościele św. Gerarda, której przewodniczył o. proboszcz Michał Reinke CSsR. Podczas tego wydarzenia można było również złożyć datki na wsparcie misjonarzy pracujących z dziećmi w Afryce odpowiadając na apel miejscowej grupy misyjnej dziewcząt.

   o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

   * * * * *

  Udostępnij