• Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Matka Boża Nieustającej Pomocy
 • Menu

  Bardo: 14 młodych mężczyzn rozpoczęło postulat w Zgromadzeniu Redemptorystów

  Przełom września i października to od wielu lat znaczące dni dla naszych najmłodszych Współbraci, dopiero wstępujących na drogę formacji. Do Barda na Dolnym Śląsku przybyło 14 młodych mężczyzn, by rozpocząć postulat – okres rocznego, wstępnego przygotowania do życia apostolskiego redemptorystów. Witamy ich serdecznie i polecamy w gorącej modlitwie!

  Wieczór, 22 września 2017 r. w naszej wspólnocie był szczególnym momentem, gdyż właśnie wtedy, podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w kaplicy postulanckiej bardzkiego klasztoru 14 młodych mężczyzn rozpoczęło czas swojego postulatu. Celebracji przewodniczył o. Łukasz Listopad CSsR, pełniący funkcję prefekta, koncelebransami zaś byli o. Marcin Gacek CSsR (socjusz) i o. Metod Lukáčik CSsR, przełożony Wiceprowincji Michalowce obrządku greckokatolickiego na Słowacji, skąd pochodzi jeden z naszych współbraci.

  Dwa dni później, w niedzielę, 24 września rozpoczęły się rekolekcje dla braci postulantów, które poprowadził o. Marcin Klamka CSsR, socjusz magistra nowicjatu w Lubaszowej. Nauki rekolekcyjne trwały do środy.  Z kolei już w piątek, 29 września wspólnota postulatu udała się do Tuchowa, by przeżyć tam uroczystą inaugurację roku akademickiego oraz święcenia diakonatu czterech braci kleryków.

  WIĘCEJ: Wybrał ich Bóg – nowi diakoni redemptoryści

  WIĘCEJ: „Gaudeamus igitur” w WSD Redemptorystów

  Po powrocie do Barda postulanci rozpoczęli pierwsze wykłady, natomiast w sobotę, 7 października współorganizowali uroczystości związane z pielgrzymką róż różańcowych oraz wprowadzeniem do sanktuarium relikwii św. Gianny Beretty Molli, której córka gościła w Bardzie i dzieliła się świadectwem życia swoich rodziców.

  W niedzielę, 8 października wspólnotę postulatu odwiedził o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz prowincjała, by oficjalnie zainaugurować kolejny rok formacji w Postulacie. Dzień ten rozpoczął się od wspólnej modlitwy brewiarzowej, następnie została odprawiona uroczysta Msza święta w bardzkiej bazylice. Po niej nastąpiło spotkanie o. Dariusza z braćmi, którzy przedstawiali się i mówili o swoim powołaniu. Punktem kulminacyjnym były nieszpory, w trakcie których ojciec wikariusz wygłosił do postulantów homilię i oficjalnie zainaugurował kolejny rok formacji Postulatu Redemptorystów w Bardzie.

  br. Mateusz Cich, Postulat Redemptorystów w Bardzie

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

  Udostępnij