• Panama 2019, Granada 2018, Redemptorystowskie Dni Młodzieży
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Alumni WSD Redemptorystów pomagali w prowadzeniu rekolekcji wielkopostnych

  Każdego roku Prowincja Warszawska Redemptorystów prowadzi ok. 100 misji parafialnych, tyleż samo renowacji misji i ok. 700 serii rekolekcji parafialnych i dla grup w domach rekolekcycjnych. Wielką część tych rekolekcji stanowią popularne w Polsce rekolekcje wielkopostne. Jak co roku – w piątym tygodniu Wielkiego Postu – w ich prowadzeniu ojcom misjonarzom pomagali alumni naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tuchowie.

  * * *

  Mocni w wierze, radośni nadzieją, rozpaleni miłością, płonący gorliwością, świadomi własnej słabości, wytrwali w modlitwie, redemptoryści, jako mężowie apostolscy i prawdziwi uczniowie św. Alfonsa, idąc radośnie za Chrystusem Zbawicielem, uczestniczą w Jego misterium i głoszą je przez ewangeliczną prostotę życia i przepowiadania, a także przez wyrzeczenie się samych siebie i przez gotowość podjęcia wszelkiego trudu, aby nieść ludziom Obfite Odkupienie. Konstytucje CSsR, 20.

  O duchowym bogactwie tej konstytucji i jednocześnie charyzmatu redemptorystów, mógł się przekonać każdy z nas – kleryków tuchowskiego WSD Redemptorystów – podczas wyjazdów rekolekcyjnych w ramach corocznych praktyk. Rekolekcje te prowadzone były w piątym tygodniu Wielkiego Postu, od 1 do 8 kwietnia 2017 r., na terenie całej Polski, m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Gdyni, Słupcy i Białymstoku.

  Dla każdego z nas było to bardzo żywe i zarazem praktyczne spotkanie z charyzmatem głoszenia Obfitego Odkupienia.

  Panu Bogu niech będą dzięki za ten czas, w którym mogliśmy się dzielić swoją wiarą z innymi ludźmi a dzięki nim mogliśmy odkrywać na nowo Jego w naszych sercach. Boże, błogosław tym wszystkim, którym mieliśmy możliwość posługiwać podczas tych praktyk. Matko Nieustającej Pomocy wstawiaj się nieustannie za nimi.

  br. Łukasz Malinowski CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

   

  Udostępnij