Dziś jest 5 Lipca, imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
Aktualności - ludzie i wydarzenia
2012-01-20Ewangelizacja w Mejszagole

W dniach 16 – 18 stycznia 2012 odbyły się szkolne rekolekcje ewangelizacyjne dla dzieci i młodzieży uczącej się w średniej szkole im. ks. Józefa Obrębskiego w Mejszagole na Litwie (rejon wileński).
Rekolekcje prowadzili o. Paweł Drobot CSsR, ks. Marek Dec oraz wspólnota „Missio Christi”. Wspólnotę tworzą osoby świeckie od lat zaangażowane w dzieło nowej ewangelizacji. Ekipę prowadzącą zimowe rekolekcje w Mejszagole wparły także trzy osoby z zaprzyjaźnionej wspólnoty misyjnej ze Słowacji.
W poszczególne dni rekolekcji głoszone były podstawowe tematy kerygmatu: miłość Boża, grzech oraz zbawienie w Jezusie Chrystusie. Obok katechez w grupach wiekowych, dzieci i młodzież uczestnicząca w rekolekcjach zaangażowana była w przygotowanie scenek ewangelizacyjnych. Rekolekcje zakończyły się uroczystą Eucharystią, która celebrowana była w auli szkolnej.
Ekipa ewangelizatorów wygłosiła także nauczania połączone ze świadectwami oraz modlitwą zawierzenia życia Jezusowi w miejscowym kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

o. Paweł Drobot CSsR

Wszelkie prawa zastrzeżone